Чернівці ярмаркують: цьогорічний Петрівський ярмарок пройшов на високому рівні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У ЧЕРНІВЦЯХ НА ПЕТРІВКУ / Об этом сообщает kalushfm.in.ua со ссылкой на СМИ.


Популярне міське свято в Чернівцях – Петрівський ярмарок – має багату історію, і проведення цього фестивалю-ярмарку почалося ще в 18 сторіччя, а саме – 3 1786 року, пише АСС. На той час територія Чернівців простягалась на південь від центру, тобто приблизно від того місця, де розташований сучасний готель «Київ». Ні іншій території не було нічого, лише пустир, який з 1786 року використовували в якості площі під ярмарок.

Стало традицією влітку на два тижні проводити торгівлю, яка тривала зазвичай від 29 червня по 14 липня. На ярмарку можна було вторгувати все, що завгодно, враховуючи навіть худобу – корів, коней та овець. У зв’язку з тим, що ярмарок завершувався святом Петра і Павла, його було вирішено називати Петрівським ярмарком.

Сьогодні традиція збереглася і все місто перетворилося на ярмаркову площу. Петрівський ярмарок урочисто розпочали урочистим виносом прапорів України, міста Чернівці та штандарту Петрівського ярмарку. Зараз почесні гості міського свята йдуть урочистою ходою від Ратуші до Центрального парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка.

Цілий день у центрі міста, біля парку та на площах Чернівці нагадували велетенський вулик. БАгато різноманітного краму, виступів аматорських колективів, спортивні змагання — чого душа забажає на будь-який смак. А для дітей у Центральному парку влаштували інтерактивний захід «Місто професій». В неділю увечері ярмарок завершиться святковою дискотекою у Центральному парку ім. Т.Шевченка.

Задоволеними і враженими від масштабу ярмарки залишилися й гості столиці Буковини. Як зазначила кореспондентові БукІнфо мешканка Кропивницького Катерина, у Чернівцях вона вперше і це місто їй нагадало польський Вроцлав, де минулого року вона відвідала подібний ярмарок. "Я й не сподівалася, що у нас, в Україні, на такому високому рівні можуть організовувати подібні масштабні ярмарки. Чернівчани — ви молодці. Знайте, що слава про ваш ярмарок вже йде Україною", — додала вона.

Фото АСС


Джерело статті: “http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=104032”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя