У МінТОТ заявили, що саме Росія блокує постачання води в окупований Крим

У МінТОТ заявили, що саме Росія блокує постачання води в окупований Крим Фото: ЕPA

За його словами, РФ використовує "спойлер", що ситуація в Армянську викликана припиненням подачі води з Кримського каналу. Об этом сообщает pisali.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Натомість вода на завод йде з т.зв. Сходницького водозбору і артезіанських свердловин. І те, що населення не отримує воду — відповідальність окупанта", — цитує міністра прес-служба відомства у Twitter.

Нагадаємо, що на фоні забруднення повітря через викиди заводу "Кримський титан" в окупованому Армянську із семи населених пунктів Херсонської області, розташованих поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, дітей відправляють на оздоровлення в курортні міста.

"Дітей вивозять на 2 тижні. Протягом 7 вересня на оздоровлення вивезли 193 дитини і 4 вагітних жінок", — повідомив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

У серпні на півночі Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, через що в Армянську утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев. За словами глави окупаційної влади Криму Сергія Аксьонова, проби повітря, взяті Росспоживнаглядом в Армянську, показали, що жодної загрози для здоров’я і життя мешканців Криму немає.

На початку вересня у Прикордонній службі України заявили, що зафіксували на Херсонщині перевищення вмісту токсичних промислових речовин у повітрі. Викид стався в окупованому Криму. Там завод "Кримський титан" зупинили на два тижні. З міста Армянськ, де розташований завод, вивозять дітей.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про загрозу екологічної катастрофи в окупованому Росією Криму.

Українські прикордонники, які несуть службу на контрольному пункті неподалік хімічного заводу "Кримський титан" в анексованому Криму, поскаржилися на погане самопочуття.

Український омбудсмен Людмила Денісова стверджує, що північ Криму близька до екологічної катастрофи, а окупаційна влада півострова приховує реальний рівень небезпеки.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій закликав міжнародні організації відправити комісію для перевірки викидів хімічних речовин в окупованому Криму.

Президент України Петро Порошенко доручив запросити дітей з Армянська в Херсонську область, щоб вони могли "відпочити, оздоровитися у зв’язку з екологічною атакою".

Контрольні пункти в’їзду-виїзду "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративному кордоні з окупованих Кримом тимчасово призупиняють свою роботу у зв’язку з екологічною ситуацією.


Джерело статті: “http://ipress.ua/news/u_mintot_kazhut_shcho_same_rosiya_blokuie_postachannya_vody_v_okupovanyy_krym_266306.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя