Гройсман про попередників: набрали боргів на 50 мільярдів доларів – новини ZIK.UA

середа, 19 вересня, 2018, 12:52 Економіка


Гройсман про попередників: набрали боргів на 50 мільярдів доларів

ZIK
ZIK


За 2005-2013 роки «попередники» набрали боргів на 50 мільярдів доларів. Таких грошей вистачило б на забезпечення війська протягом десятиліття. Тому зараз уряд виробляє стратегію зменшення кредитного навантаження, де важливе місце займає співпраця із МВФ. Об этом сообщает rayonka.in.ua со ссылкой на СМИ.
Про це заявив прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Кабміну, яке транслював телеканал ZIK.


Він розповів: економіка продовжує своє зростання уже протягом десяти кварталів.


«Ми прогнозували, що цього року показник становитиме 3%, та в кінці року подивимось, якою насправді буде ситуація», – зазначив Гройсман.


Однак, велику проблему становлять і борги держави, «які створили із 2005-го по 2013 рік».


«Сумарно їх стало більше на 50 мільярдів доларів. Тобто, йдеться про трильйон 300 мільярдів гривень. Це, фактично, країна могла жити півтора року, і при цьому ніхто б не платив жодних податків. На наші плечі ж лягло обслуговування цього боргу», – заявив прем‘єр.


Тож, за його словами, уряд виробив стратегію щодо зменшення цього навантаження. Тому Володимир Гройсман наголосив: нам потрібна співпраця із МВФ.


«Там ми можемо запозичувати, зменшувати відсотки щодо цих виплат і, врешті-решт, повертати борги ті, які брали не ми», – підкреслив глава уряду.


Він переконаний: за суму, на яку «попередники» заборгували, можна було б протягом десяти років фінансувати українське військо.


«Коли ж люди запитують, де поділись ці всі гроші, у мене немає відповіді. Адже не побачив, щоб у країні збудували щось архісерйозне. Дороги занедбані, енергоефектвності не було, лікарні чи поліклініки кращими не стали. Тобто, просто людям давали подачки, потім це виростало в галопуючу інфляцію і зростання цін на все. Криза за кризою, люди входили у цю турбулентність», – розповів Гройсман.


Він зауважив, що і зараз є «тонка межа». Адже, з одного боку, маємо економічне зростання, а з іншого – серйозне навантаження.


«Тому потрібно рухатись у повній інтеграції та співпраці із фінансовим партнером. Та все ж вважаю, що економічне зростання у 5%-7%, якого ми можемо досягти, означатиме, що більш вдало вдасться погашати борги і зменшувати навантаження на кожну українську родину», – переконував керівник уряду.


На його переконання, зараз перед урядом стоять основні завдання – стимулювання росту добробуту, підтримка секторів, у яких є потенціал до зростання, та забезпечення економіки кваліфікованими кадрами.


Як повідомлялось, наприкінці минулого тижня Прем‘єр-міністр Володимир Гройсман презентував головні положення «Бюджету розбудови країни» на 2019 рік. Серед головних пріоритетів видаткової частини – збільшення фінансування української армії та посилення енергонезалежності держави.


Джерело статті: “http://zik.ua/news/2018/09/19/groysman_pro_poperednykiv_nabraly_borgiv_na_50_milyardiv_dolariv_1409557”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя